Biyografi

Biyografi

Prof. Dr. Gürkan ARIKAN 1964, Bolu doğumludur. Anne tarafı Kırım Türklerine, baba tarafı Haşimi ailesine uzanmaktadır. İki çocuk babasıdır.

Lise döneminde TÜBİTAK bursiyeri olmaya hak kazanmış, 1982 üniversite seçme ve yerleştirme sınavında 26. en yüksek puan ile İstanbul Çapa Tıp Fakültesine girmiş ve eğitimini Sabancı vakfı bursiyeri olarak sürdürmüştür. Avusturya Graz Üniversitesi, Tıp Fakültesi'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasını 1996'da tamamlamış, aynı üniversitede 2001 yılında Doçent olmuş ve aynı yıl içinde Avusturya sağlık bakanlığınca Graz Üniversitesin'de Profesör ünvanı verilmiştir.

Avusturya araştırma kurumunun bir araştırma proje asistanı ve yöneticisi olarak çalışmış, Luxemburg, Almanya ve Avusturya'da kadro ve görevleri nedeni ile diploma denklikleri almıştır.

Almanya, Münih Ludwig Maximillian Üniversitesinde üreme tıbbı (ÜYT, IVF) ve endokrinoloji üst ihtisasını takiben çalışmalarına onkolojik, laparoskopik ve rekonstrüktif cerrahi ağırlıklı devam etmiştir. Onkolojik laparoskopik cerrahide kendi geliştirdiği operatif teknikler mevcuttur.

Avusturya Oberösterreich eyaleti hastaneleri bazında arasında Online Onkologie Board'unun kurucu üyelerindendir. Halen onkolojik konsültasyonlarda bu kurumla işbirliği içindedir. Graz Tıp Üniversitesinde eğitim fonksiyonu, Teletıp yöntemi ile Viyana'da Wunschbaby Enstitüsü, Profesör Feichtinger başta olmak üzere batı Avrupa'da 12 merkez ile kooperasyonu devam etmektedir.

Halen istanbul Yeniyüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında ileri düzey laparoskopik cerrahi, kanser cerrahisi ve tüp Bebek alanlarında hizmet vermektedir.

Gelecek perspektiflerini laparoskopi ve onkolojik cerrahinin kalite standardlarının yükseltilmesi ve yurt dışından gelen özellikle tüp bebek hastalarına en yüksek standartta hizmet olarak tanımlamaktadır.

Prof. Dr. Gurkan ARIKAN - Google Scholar Citations

Sorun Cevaplayalım