4 yıldır miyom rahatsızlığım vardı. 3cm, 5 cm, sonunda 10cm oldu. Yurtdışında yaşıyorum

Doktor Gürkan Beyden önce 7 doktora gittim ama hiçbiri pozitif konuşmadı korkuttu.

Bu korkuyla beraber Ameliyatsız çözüm aradım, denemediğim Kür, Çay, Bitki kalmadı.

Bütün miyomu olanlara sesleniyorum böyle şeylerle uğraşıp zaman kaybetmeyin

Hiçbir şey fayda etmedi. Atatürkçü beni Türk Doktorlarına emanet edin sözü aklıma geldi Türkiye’den Doktor araştırmaya başladım

veeee cook şükür Gürkan Bey çıktı karşıma. CV sini hayatini kısaca her şeyini inceledim gerçekten bu konuda Uzman tek isim diyebilirim.

İnsan olarak da çok güzel bir Kalbe sahip, sıcak samimi ve pozitif.

1 aramayla kendinden randevu aldım 1 hafta içinde Ameliyat oldum. Bugün 3gün ve gayet iyiyim grim yok

Ve miyomdan kurtuldum.bu kadar kolay olduğunu bilseydim daha öne olurdum.kısa ve net miyomu olan

Bayanlar Ameliyattan başka çözüm yok. Gürkan Beyden daha iyi bir Doktor yok.

Ellerinize Sağlık Hocam, çok teşekkür ederim. Allah sizi hep korusun. Güzel Kalpli, Güzel İnsan.

 

 
21.ocak 2018.sevgiler
 
S.K.
Merhabalar, 
 
3 senedir rahmimde 2 cm büyüklüğünde myom vardi. 6 ayda bir rutin kontrollerime gidiyordum. Son kontrolumde myom boyutu 6 cm e ulasmiş. Doktor myomun alinmasi gerektigini söyledi.
 
Ondan sonra birkac doktora daha gittim. Ayni şeyi söylediler. 5 cm den buyuk oldugu icin kapali ameliyat yapamayacaklarini belirttiler. İnternette arastirirken Prof. Dr. Gurkan Arikan hocayi buldum. Öncelikle cv sine hayran kaldim. Sonra kapali myom ameliyat videolarini izledim. Hakkindaki yorumlari okudum.
 
Sonunda karar verip gittim. 1 hafta içinde ameliyat oldum. 1 gece hastanede kaldim. Ertesi gün daha hastaneden çıkmadan yürümeye başladım. Hatta doktorum sabah beni görmeye odaya geldiginde beni yururken gorunce ‚"ben dun bir hasta ameliyat ettim o nerede" dedi bana. Hastaneden cikip eve gittigimizde normal hayatima devam ettim. Ben de dahil geçmis olsun dileklerini sunmak icin gelen insanlar ameliyat olduguma inanmiyorlardi. Ne agri, ne halsizlik, ne siskinlik, ne gaz sancisi.. Amaliyattan 2 gun sonra da ise basladim. 
 
Gurkan Bey’e ne kadar tesekkur etsem az. Ellerine, emegine, tecrubelerine sağlik!
 
T.S.
Yaklaşık 8 senedir miyom problemim vardı. Yaşım 34. Boyutundan dolayı başlangıçta ameliyata gerek duyulmamıştı. Fakat çok büyüme başladığı için görüştüğüm tüm doktorlar alınması gerektiğini belirtti. Ve bunu açık ameliyatla gerçekleştirmeyi teklif ettiler. Laparoskopinin avantajlarını biliyordum. Doktor araştırması içerisine girdim. İnternet üzerinden aylarca süren bir araştırma yaptım. Hem henüz çocuk sahibi olmadığım için rahmime zarar gelmesinden çok korkuyordum, hem de açık ameliyat olmak istemiyordum. 
 
Tüm araştırmalarım sonucunda sevgili doktorum Gürkan Arıkan'a ulaştım. İzmir'den İstanbul'a muayene için geldim. Kendisini gördüğüm ilk saniyeden itibaren yüzünden hiç eksik etmediği gülümsemesi, sabırlı ve tatmin edici anlatımıyla çok doğru bir seçim yaptığımı fark ettim. Ameliyat tarihini belirledik. 
 
Ameliyat sabahı hastaneye yatış anımdan itibaren tüm hastane çalışanlarından çok insancıl ve ilgili bir tutum gördüm. Ameliyat bitip odama çıkartıldığımda Gürkan Hoca beni ziyarete geldi. Ertesi gün çıkışımdan önce kendisi beni tekrar ziyaret edip operasyonun detaylı bilgisini verdi. 1 cm ile 9 cm arasında 10 adet miyom ve 1 çikolata kistine laparoskopik işlem yaptığını belirtti. Bu kadar çok soruna rağmen hiç denecek kadar az ağrı yaşadım. Ameliyattan 4-5 saat sonra yürüdüm. 3. gün itibariyle tüm işlerimi kendim yapabildim. 5. gün kontrole geldim. Her şeyin yolunda olduğunu öğrendim. 1. hafta itibariyle de neredeyse böyle bir operasyon geçirdiğimi fark etmeyecek derecede normal hayatıma döndüm.
 
Gürkan Hocamın mesleki bilgisi ve yetenekleri zaten operasyonumun başarısıyla fazlasıyla ortada. Fakat bunların yanı sıra insana güven veren, sakinleştiren o pozitif enerjisinin değerine paha biçilemez. 
 
Kendisine ve tüm ekibine çok çok teşekkür ederim. 
 
 
H.A.
 
Merhabalar ismim meryem 1981 doğumluyum.
 
Size mucize bebek hikayesini anlatmak istiyorum.Hikayemiz15.05.2008 yılında başladı.6-7 ay korunmamamiza rağmen çocuk sahibi olamadigim için bir sorun mu var acaba diye küçük bir özel hastaneye gitim.Kontrolde bir sorun çikmadi.
 
Bana orada önce hap sonra iğneli bir tedavi uygulandı. Ancak sonuç olumsuzdu.Bunun üzerine rahim filmi istendi filmde rahmimde tek tüp ve tek kanalın olduğu ortaya çıktı ve detaylı bir inceleme için Laparoskopi olmam istendi.Sonra ben işin ciddiyetini anlayınca bir üniversite hastanesine gittim.Orada bir hocaya muayene oldum benden tekrar bir rahim filmi istedi.Sonuç yine aynı yarım rahimliydim.Laparoskopiye gerek yok dedi tam bir yıla yakın bana rahimde iltihap var diye antibiyotik tedavisi uyguladı.Kendiligimden hamile kalabilecegimi söyledi.Ama hiç bir sonuc alamadik.Sonra tekrar iyi bir doktor araştırmasına girdim.Yine alanında uzman olan bir doktora başladım. O da benden tekrar rahim filmive film sonucunda  Laparoskopi olmami istedi.Tanı amaçlıLaparoskopi ameliyatı oldum.Akabinde aşılama tedavisine gecildi.İki kere aşılama tedavisi oldum sonuc yine olumsuz.Tüp bebek tedavisine geçeceğim sırada muayenede rahimde polip olduğu görüldü ve bunun alınması için histeroskopi oldum.Sonrada tüp bebek tedavisine başladık.Bu arada eşim karaciğer hastasi ve poliestemia vera denilen bir kan hastalığı var.Bu hastalıklarin tedavisi sırasında kullandığı ilaçlari bıraktı.Çünkü o ilaçların bebeğe zarar verecegi belirtildi.Tam dört kere her yıl tüp bebek denedik.Sonuç yine olumsuzdu.
 
Tabi bu olumsuz denemeler esnasında iki kere de operatif histeroskopi oldum.Bu arada eşim ilacıni birakali tam dört yıl olmus ve doktoru artık bu işin bu şekilde olmayacağını olmuyorsa gidin bir çocuk alin bakın dedi.Biz artık işin ciddiyetini iyice anlayıp iyi bir doktor araştırmasına tekrar  girdik.
 
Bir gün arkadaşım bana bir doktor ismi önerdi.Bir yakınin tedavisinden bahsetti.Ben de o doktoru iyice araştırdı m ve Prof. Dr.Gürkan Arıkandan randevu almaya karar verdim ve hastaneyi aradım beni direk hocaya bağladılar çok şaşırdım. Hani hocalarla görüşmek zordur ya. O an tamam dedim doğru kişiyi buldum .Asistanından randevumu aldım  ve bütün evrakları mı aldım gittim.Gürkan bey güler yüzle bizi karşı ladı hikayemizi dinledi.Hemen yapılacak olanları sıraladı.Önce eşimden başladı bizi genetik bölümüne yönlendirdi.Sperm dna hasar testi sperm FISH testi ve periferik kan testleri yapıldı.Eşimin sperm dna hasarı % 47 çıktı.Bu sonuçla birlikte Gürkan bey bizi üroloji bölümüne yönlendirdi ve yapilan muayenede eşimde varikosel olduğu ve ameliyat olursa bu sperm sonuçlarınin düzelebilecegi belirtildi.Hemem ameliyat karari aldik ve ameliyattan sonra altı ay kadar spermleri destekleyici proxeed isimli bir ilaç kullandik ve muayene gittik sperm testiyle ama hic bir gelisme yoktu.Sperm Morfolojisi 0 dı.Tekrar ümitsiz şekilde gürkan hocaya gittik.Bize spemleri iğne yöntemiyle alırsak sağlam sperm bulunabilecegini tedavinin başarı şansının artacağını söyledi.Hocamız tedaviye geçmeden önce bütün sorunları bulma çözme yolunda adim atti. Hiçbirşeyi atlamadı.Sonra artık tüp bebek tedavisi başladı.İğneler ilaçlar kontroller derken tam 23 yumurta toplandı 5.güne 6 tane embriyom ulaştı.Gürkan hocam bu embriyolara  genetik inceleme istedi.Genetik inceleme sonrası 3 embriyodan bir tanesi sağlık lı çikti.Transferde sadece  sağlıklı bir embriyo kullanildı ve bekleme başlandı. Artık bu bizim   son denememizdi ve transfere kadar gürkan beyle bir yıl geçirmiş tik.Bize 14 mayıs 2017 de beta testi günü verildi.Test günü de tam anneler günüydü.Çok umutlu olmamakla beraber kan testini yaptırdım veeeeee sonuç çıktı.Doktor bana 5-6 haftalik hamile oldugumu söyledi ben doktora ağ layarak  hala gerçekten var mı diye soruyorum hamilemiyim bile diyemiyordum.Artık hamileydim hem de anneler gününde .Hep buruk geçirdiğim anneler gününde hayatımın en güzel hediyesini aldım.Şimdi hamileliğimin tadını çıkarmaya çalışiyorum.
   Sonuç olarak bebek sahibi olmak isteyen herkes hiç umudunu kaybetmesin doktorunuza güvenin sabırlı olun yol çok zahmetli. Ben başta Gürkan Arıkan hocama ( alanında uzman güler yüzlü hiçbirşeyi atlamadan hedefe odaklanan insanı tedirgin etmeyen yaklaşımıyla hastaya güven veren hastasıyla iletişimi güçlü ) ve ekibine üroloji doktorumuza ve emeği geçenlere cok tesekkur ediyorum.

Gürkan Bey, bugün ameliyat olalı tam bir yıl olmuş. Ameliyattan önceki sıkıntılarımı düşündüm (çok sevimsiz anılar; aslında bu konuyu hiç düşünmek istemiyorum). Bugüne özel bir teşekkür notu yazmak istedim size ama beceremiyorum...

 

Dört saat boyunca, o ameliyathanede içimi nasıl kazıdığınızı, 1001 çeşit dokuyu nasıl birbirinden ayırdığınızı canlandırmaya çalıştım gözümde. O dört saat boyunca, o ameliyathanede, zirve yapmış bir birikim ve beceriyi, Allah'ın en sevgili kullarına bahşettiği o güzel ruhu ile harmanlayan insana teşekkür nasıl edilir, bilemiyorum.

Benim Türkçem kifayetsiz kalıyor. Sizi doğuran ve yetiştiren Türk annesinin ellerinden hürmetle öpmekten başka birşey yapamam sanırım. Bir de size, herşeyin gönlünüzce olmasını dilemekten başka... Allah'a emanet olun.

Z. Y. 

 

Ben 24 yaşındayım. 15 yaşından beri adet dönemlerimin ilk 3 günü ağrılı geçiyordu. Karnım şişer gaz sancım çok olurdu. Gerçi gaz sancım hep olurdu. Tuvalete çok sık çıkardım. Sanki vücudum seruma alışmış gibi senede bir kusma ve karın ağrısıyla acile giderdim. Genelde doktorlar yediğim bir şeyin dokunduğunu söylerdi.
 
Son gittiğimde doktor bey ürolojiye görünmemi istedi. Kum döküyor olmamdan şüphelendi. Ertesi gün SSK’dan randevu aldık. Üroloji doktoru acil ultrason istedi ve aynı gün ultrason çekildi. İlk şoku üroloji doktoru ‘görüntü hoşuma gitmedi’ dediğinde yaşadık. Aynı gün kadın hastalıklarına göründüm. Sinirli bir doktora rastladık. En kötü senaryo ile ağlayarak oradan ayrıldık.
 
 
Yumurtalıklarımda sağda 13 solda 5 cm'lik kitle olduğu söylendi. Annemin internetten araştırmalarıyla Prof. Gürkan ARIKAN’ın alanında en iyisi olduğunu öğrendik. Nereden biliyorsun? Ne kadar tanıyorsun? Kim tavsiye etti? gibi sorulara rağmen annem Gürkan Bey de ısrar etti ve randevu alıp gittik.
 
Ultrasonla bakıp kısa ve net konuştu. Çikolata kisti olduğunu söyledi ve kapalı ameliyat önerdi. Hastaneden ayrıldık. Gürkan Beyin kısa ve net konuşması bizde güven uyandırdı. Tanıdık vasıtası ile iki profesöre daha gittik.
 
MR istemeleri gereksiz kafamızı karıştıran konuşmalar bizi daha çok kararsızlığa itti. Yine bir tanıdık vasıtası ile çapada genel sekreterlikte çalışan bir bayana yönlendirildik.
 
Gürkan ARIKAN’ın alanında en iyisi olduğunu söyledi. Bunun üzerine muayene olmadan çapadan ayrıldık. Gidip ameliyat tarihimizi belirledik. Kapalı ameliyatın en büyük avantajı iyileşme sürecim çok kısa oldu. Ağrısız, sızısız ve estetik bozulmadan çok başarılı bir ameliyat geçirdim. İşinin ehli, güvenilir ve güler yüzlü doktorumuza çok teşekkür ederim. 
 
 
Yaklaşık 4 senedir Myom şikayetim vardı.Büyüklükleri 2,5 / 3 / ve 5,5 cm giderek büyümekteydi en son 11 cm büyüklüğe ulaştığında artık kan değerlerim düşmeye , nefes darlığı, kalp çarpıntıları ve adet kanamalarımın çok çok fazla olması sebebiyle bir sürü doktora gittim.
 
Başta çok fazla kanamalarım  olmuyordu fakat zaman içerisinde myom 3,5 cm 'ken (5,5 giderek büyümeye başladı) bile doktorlar Rahimle birlikte Myom'u açık ameliyatla alırız rahim içerisine oturduğu için riskli bir yerde dediler. Kimisi ameliyatta bakarız sadece myom alınsa bile yinede ilerde çocuk sahibi de olamazsın heyet doktorları bile aynı sonucu söyleyince.Ben Rahmimin alınmaması ve sağlığıma kavuşmak için bir çaresi olmalı diye düşünürken o doktor kimse bulucam dedim.İnternetten Ameliyatsız myom tedavisi diye araştırırken birden PROF.DR.GÜRKAN ARIKAN'ın videolarını ve Myom üzerine laparoskopi ameliyatlarını ve aynı benim gibi benzer durumumda bir çok kişinin hatta daha büyük Myom'ları bile olan kişileri ameliyat ettiğini  ve yorumları okuyarak Gürkan Arıkan'dan hemen Randevu aldım ve benim için gerçekten mucize olan cevabı aldım.Ben bu Myomu riskli bile olsa alırım dedi. Hiç düşünmeden hemen Laparoskopi Ameliyat tarihini 1 hafta sonrasına aldım. Ameliyat öncesinde ve sonrasında Hastanedeki hemşireler, çalışan bütün Personel olmak üzere hepsi o kadar güler yüzlü ve bana karşı çok anlayışlıydılar. Gürkan Bey çok iyi bir Doktor Güleryüzlü ve gerçekten Ameliyat öncesi bütün herkes teker teker ilgilendi ameliyat sonrası gecenin bir yarısı doktorum hemşirelere neler yapması gerektiği konusunda bilgi vermesi. Ameliyat sonrasıda dikişlerim düştükten sonra yeniden doğmuş gibi hissettim. Çok heyecanlanmama rağmen çok başarılı bir ameliyat geçirdim.Gürkan Bey bu konuda kesinlikle çok iyi bir doktor...
 
Başta Doktorum Gürkan Bey olmak üzere herkese çok Teşekkür ederim.

<Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. > şunu yazdı:

Merhabalar herkese sağlıklı günler dileyerek yaşadıklarımı anlatmak istiyorum. Bunu anlatmayı başkalarına umut ve fikir olsun diye bir borç biliyorum. Ben  ikinci çocuğumu yapmak isteyince doktora kontrole gittim  doktor bana 10 cm'lik miyomum olduğunu ameliyat olmam gerektiğini eğer bu şekilde hamile kalırsam hamileliğimin çok riskli geçeceğini söyledi. Ayrıca ameliyatımın da riskli olduğunu rahmimi kaybedebileceğimi miyomumun büyük olmasından dolayda kesinlikle kapalı(laparoskopi ) yapılamayacağını açık ameliyat yapacağını söyledi. Esimde bende çok üzülmüştük ikinci çocuğu çok istiyorduk.Ben hemen başka doktor arayışına geçtim ama gittiğim üç doktorda aynı şeyleri söyledi. Yine internette doktor araştırırken rabbim karşıma Gürkan hocamı çıkardı.laparoskopiyle yaptığı miyom ameliyatlarını seyrettim hastaların yazdıklarını defalarca okudum c.v. sini okudum hemen telefona sarılıp çalıştığı hastaneyi aradım randevu aldım. Eşimle yanına gittik. Bizi çok güler yüzlü, rahatlatıcı, açıklayıcı ve mütevazı karşıladı .beni laparoskopiyle ameliyat edeceğini miyom kotu huylu değilse rahmimi kurtaracağını anlattı. Mucize gibiydi bütün endişelerimiz gitmişti. Aynısı oldu önce Allah'ın sonra hocamın sayesinde ameliyat çok güzel geçti kısa sürede sağlığıma kavuştum.  Çok şükür çoook teşekkür ederim hocam ellerinize sağlık dualarımsizinle

S.A.