c.v.

Deutsch       English

 

 

Prof. Dr. Gürkan ARIKAN 1964, Bolu doğumludur. Anne tarafı Anadolu'ya göç etmek zorunda kalan Kırım Türklerine, baba tarafı Haşimi ailesine uzanmaktadır. İki kız çocuk babasıdır.

Lise döneminde TÜBİTAK bursiyeri olmaya hak kazanmış, 1982 üniversite seçme ve yerleştirme sınavında 26. en yüksek puan ile İstanbul Çapa Tıp Fakültesine girmiş ve eğitimini Sabancı vakfı bursiyeri olarak sürdürmüştür. Avusturya Graz Üniversitesi, Tıp Fakültesinde Kadın hastalıkları ve Doğum ihtisasını 1996'da tamamlamış, aynı üniversitede 2001 yılında doçent olmuş ve aynı yıl içinde Avusturya sağlık bakanlığınca Graz Üniversitesin'de profesörlük ünvanı verilmiştir.

Avusturya araştırma kurumunun bir araştırma proje asistanı ve yöneticisi olarak çalışmış, Luxemburg, Almanya ve Avusturya'da kadro ve görevleri nedeni ile diploma denklikleri almıştır.

Almanya, Münih Ludwig Maximillian Üniversitesinde üreme tıbbı (ÜYT; IVF) ve endokrinoloji üst ihtisasını takiben çalışmalarına onkolojik, laparoskopik ve rekonstrüktif cerrahi ağırlıklı devam etmiştir. Onkolojik laparoskopik cerrahide kendi geliştirdiği operatif teknikler mevcuttur.
Avusturya Oberösterreich eyaleti hastaneleri bazında arasında Online Onkologie Board'unun kurucu üyelerindendir. Halen onkolojik konsültasyonlarda bu kurumla işbirliği içindedir. Graz Tıp Üniversitesinde eğitim fonksiyonu, Teletıp yöntemi ile Viyana'da Wunschbaby Enstitüsü, Profesör Feichtinger başta olmak üzere batı Avrupa'da 12 merkez ile kooperasyonu devam etmektedir.

Halen istanbul Yeniyüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı ve Tüp Nebek merkezinde hizmet vermektedir. Gelecek perspektiflerini laparoskopi ve onkolojik cerrahinin kalite standardlarının yükseltilmesi ve yurt dışından gelen özellikle Tüp Bebek hastalarına en yüksek standartta hizmet olarak tanımlamaktadır.
 

 


Pdf olarak bilgisayarına kaydetmek için lütfen Buraya Tıklayınız.


Alıntılar
 


 

Pdf olarak bilgisayarına kaydetmek için lütfen Buraya Tıklayınız.